Úvod Ideme do USA Vhodná doba k cestovaniu

Vhodná doba k cestovaniu

Do Spojených štátov amerických môžete prakticky vyraziť ktorúkoľvek ročnú dobu.

Hlavná turistická sezóna prebieha v Spojených štátoch amerických približne od polovice júna do začiatku septembra, ale v tejto dobe je väčšina cien o niekoľko desiatok percent vyššia a v tejto dobe stúpajú aj ceny leteniek.

Vo zvyšnej časti roku sú ceny pre európskych turistov oveľa priaznivejšie a napríklad v národných parkoch, ktoré sú častým cieľom, je frekvencia návštevníkov omnoho nižšia.

3-vhodna-doba

Juhozápad Spojených štátov amerických sa v letných mesiacoch vyznačuje suchým a slnečným podnebím s vysokými teplotami 30 – 40 °C. Západné pobrežie Spojených štátov amerických ovplyvňuje Tichý oceán, preto je tu podnebie celý rok stabilné.

Cesta do Spojených štátov amerických sa dá využiť aj k lacným nákupom. Spoločne s lacnými letenkami mimo hlavnú sezónu a výhodným kurzom doláru sú lacné nákupy elektroniky a módneho tovaru oveľa dostupnejšie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Lacné nákupy v Spojených štátoch amerických zaobstaráte v podstate kedykoľvek. Elektronika sa vyplatí nakupovať celoročne, oblečenie a sezónne veci sa vypredávajú na konci leta, po Vianociach a s príchodom jari. Z outletových centier, ktoré nájdete v každom väčšom meste, budete odchádzať s plnými taškami bez ohľadu na ročnú dobu.

 

Trend zlacňovania amerického doláru pokračuje aj v roku 2018 a vďaka tomu sú na jar 2018 absolútne najlacnejšie letenky do Spojených štátov amerických.

Za niekoľko posledných rokov je možné cestovať do USA veľmi výhodne. Hotely ponúkajú na jar lacné ubytovanie, preto je toto obdobie ideálne pre lacné cestovanie do Ameriky. Navštívte kozmopolitný New York, Washington, Boston ... ,Alebo si zaleťte ohriať sa na slnkom zaliatu Floridu alebo západ USA.